DĚTSKÝ DEN

04.06.2016 12:30

PIRÁTI A NÁMOŘNÍCI - DĚTSKÝ DEN

DĚTSKÝ DEN HOLUBICE 2016 – PIRÁTI A NÁMOŘNÍCI

V sobotu 4.6.2016 od 14:00 probíhal v Kozinci za hasičárnou na KOZÍM VRŠKU a u rybníčku ŠATLAVA dětský den který pořádal jako již tradičně SDH Kozinec. Tentokrát byl dětský den v duchu námořníků a pirátů……a že se malých námořníků, námořnic, pirátek a pirátů sešlo k 150. Takže i když netradičně hned na začátku, shrnujeme, že účast byla opravdu velmi slušná, počasí krásné a dětský den se povedl.

Námořnicko-pirátské soutěžení zahájil Mirek Kaňka ve 14:00 a děti se okamžitě rozprchly soutěžit. Soutěže byly nejen tematické, na své si přišel každý. DRÁHA ZRUČNOSTI prověřila nejen pohybové schopnosti dětí (přeskákat po dřevěných kůlech a vodní pistolkou stříkat na cíl v podobě molitanové lodě). O oddechovou soutěž se nám postaraly dámy z životní pojišťovny MetLife, kde si děti mohly zkusit zaházet kroužky na tyč. Další probíhající dokonce dvoj-soutěží (soutěže na sebe navazovaly) byl DUKÁT Z POKLADU JACKA SPARROWA, zde musely děti prolézt do jeskyně, kde byla uložena truhla s pokladem slavného Jacka a získat z ní dukát. Po získání dukátu se přesunuly k NEKONEČNÉMU MOŘI ŠATLAVA, kde zaplatily získaným dukátem dvěma námořníkům, kteří je přes ŠATLAVÍ MOŘE převezli na své bárce. Dalším soutěžním úkolem bylo úspěšné složení KAPITÁNSKÝCH ZKOUŠEK, které se sestávaly z rychlosti (namotání a smotání loďky, která byla připevněna provázkem ke klacíku) dále pak poznání lodních značek které se vyskytují jak na sladkovodních tocích tak i na mořích. Po úspěšném složení zkoušek obdržel každý OSVĚDČENÍ (lodní řidičák). Poslední ze soutěží byla VEKÁ NÁMOŘNÍ BITVA mezi loděmi Černá perla a Bludný Holanďan ( za munici jim posloužily papírové koule) a že boj to byl strašlivý o tom nemohlo být pochyb.

Jakmile děti splnily všechny soutěžní disciplíny, mohly si jít IHNED vyzvednout dárkovou tašku a balonek.

O doprovodný program se nám postaral, jako je již každý rok zvykem, OÚ Holubice, za což děkujeme paní starostce Evě Ježkové, děti se mohly naprosto do bezvědomí vyřádit ve velkém skákacím hradu, tentokrát ve stylu OPIČÍ DÁRHY.

Ale to SAMOZŘEJMĚ nebyl veškerý doprovodný program, dále si mohly děti vyzkoušet cyklo-dráhu, o kterou se postarali naši přátelé z ERZ BIKE. Bylo to skvělé….děkujeme!

Dále si mohly děti v malém stánku navléknout korálky jako upomínku, a výrobkem nemusel být nutně jen náhrdelník nebo náramek, ale i obrázek s nalepenými korálky. Stánek stále v obležení dětí, které tvořily jako o život.

Dále byla v dalším malém stánku k zakoupení jako již tradičně TOMBOLA, její výtěžek bude jako vždy použit na další akce pro děti.

Poslední částí doprovodného programu byl jako vždy HASIČSKÝ DOMEČEK, který nám laskavě opět zapůjčili roztočtí hasiči. Zde děti stříkaly na domeček a hasily imaginární oheň proudem vody.

Kolem 17:00 hod., byla na programu tematická scénka SDH Kozinec, „PŘEPADENÍ LODI IMPERATOR“ (ve zkratce se jednalo o přepadení obchodní lodi, kdy opilí námořníci byli zajati prohnaným pirátem Jackem a jeho přítelkyní Angelikou. Naštěstí se objeví kyprá markytánka, která piráty přemůže a nebohé námořníky osvobodí, bohužel již nestačí zabránit zákeřné pomstě, kdy při útěku stačí zlý Jack loď podpálit. Nešťastní námořníci hasí….bohužel škody jsou značné).

A to už se celý program nachýlil ke svému konci, tedy už nezbývalo udělat nic, než jen svolat všechny děti k námořní maringotce, kde jim byly opět jako řádné zakončení dětského dne, rozházeny bonbony po louce.

O občerstvení bylo také v hojné míře postaráno, pro děti bylo zdarma v rámci zápisného přichystáno občerstvení ve formě nanuk, limo a párek v rohlíku. Pro ostatní nesoutěžící bylo nachystáno nejen tekuté občerstvení (nealko, alko) ale i něco slaného, tedy buřt, klobása a nebo krkovice na grilu, dále pak nesmíme zapomenout na úžasné sladké buchty, které pečou naše spřátelené holubické maminky. A v neposlední řadě, si všichni mohli ochutnat naprosto úžasnou točenou zmrzlinu ze zmrzlinářství „U hřbitova“, od Dany a Míši. Děvčata…..opravdu zmrzka výborná!

PODĚKOVÁNÍ: děkujeme všem hasičkám, hasičům a přátelům, kteří se podíleli ve svém volném čase na přípravě, hladkém průběhu a úklidu celé akce. Bez vás by to JAKO VŽDY nebylo možné.

PODĚKOVÁNÍ SPONZORŮM:

ING. JAROSLAV HOFMAN; LIDL; STŘEDOČESKÉ VODÁRNY; EVA ŠULCOVÁ; BIDVEST CZECH REPUBLIC; OPRAVY BMW ONDŘEJ ŠLEJMAR; BUSDOMINATOR DUŠAN JANEKA; E-PORCELAN; OÚ HOLUBICE; SMÍŠENÉ ZBOŽÍ MARTA HELEBRANTOVÁ; ŽIVOTNÍ POJIŠŤOVNA METLIFE; DĚTSKÝ BAZAR MIMÍSEK; FARMA MILLER; ADAC-PNEU LUDĚK BURIAN; TOMÁŠ JANKŮ; STAVEBNÍ FIRMA BLÁHA; BALONSERVIS; EFKA TATTOO; ASEKOL; AUTODÍLNA JAROSLAV JANOUŠEK a dále všem ostatní drobným sponzorům, kteří se podíleli finančním nebo hmotným darem pro tento dětský den.

 

Vzhledem k tomu, že shrnutí jsme již provedli na začátku, v tuto chvíli vás všechny zdravíme, a těšíme se na další společné setkání s vámi všemi.