DĚTSKÝ DEN – HOLUBICKÝ M*A*S*H 2015

13.06.2015 13:00

DĚTSKÝ DEN – HOLUBICKÝ M*A*S*H 2015

V sobotu 13.6.2015 se na Kozinci, za hasičárnou jako již každoročně konal dětský den, tentokrát ve vojenském duchu, pod názvem Holubický M*A*S*H.

Počasí nám zpočátku přálo, možná nám přálo až moc vysokou teplotou, ale nikdo si nestěžoval a tak přípravy pro hladký chod dětského dne proběhly dobře.

Udeřila 13 hodina, a děti nikde, no samozřejmě, bylo velké teplo, takže rodiče s dětmi nejdříve vyrazili k vodě, aby je zchladili pro nadcházející M*A*S*Hovské zápolení. Ve 13:30 už se začínali scházet první soutěžící, a vzhledem k tomu, že zápis dětí byl posunutý až do 14:45 (děkujeme za trpělivost našim přátelům sedícím u zápisu – Janě, Jarmile, Jiřímu), nakonec se sešlo úctyhodných 150 soutěžících dětí všech věkových kategorií. A tak mohl dětský den začít.

Děti při zápisu obdržely kartičky tzv. „Dětskou vojenskou soutěžní knížku“, do které se jim zaznamenávaly splněné úkoly…plazení, překážková dráha, střelba z airsoftových zbraní, poskytnutí první pomoci, stříkaní hadicí na postavené předměty, ……….. (děkujeme veškerému dozoru u soutěží – Pildovi, Veronice, Tondovi, Dušanovi, Janě, Markétě, Romaně, Jirkovi, Tomášovi, Lucii, Jirkovi, Anetě, Lucce a vrchnímu naddozoru Jiřímu Fojtíkovi J) Po splnění zadaných úkolů byl dětem úkol odškrtnutý. Tato knížečka také dětem garantovala využití nápoje, a párku v rohlíku zdarma.

Z volné zábavy mohly děti využít pouťové atrakce – dětskou prolézačku, trampolíny, aqua zorbing ve válci. Dále probíhalo zdarma malování na obličej, a že děvčata malovat uměla, najednou se louka hemžila samými zvířátky a květinkami… K zakoupení byla i tombola, kde každý los vyhrával, a že v tombole byly opravdu hodnotné ceny od našich milých sponzorů. Takže, tombola byla opravdu velmi rychle rozprodaná (za asistenci děkujeme Anničce a Kláře). K prohlédnutí a později i povození byly přistaveny 3 vojenské jeepy (děkujeme oběma Tondům a Jindrovi), dále byla jako vždy přistavena hasičská technika jak dobrovolných hasičů z Kozince a Roztok, tak i od profi hasičů z Roztok – za což velmi děkujeme. Děti si mohly zkusit i stříkání hasičskou hadicí, kdy k tomuto účelu poskytli auto kozinečtí dobrovolní hasiči, a že to byl zážitek…občas i hodně mokrý. J

Dále byla k vidění sanitka záchranné služby, záchranáři nám předvedli i na scénce „Dívka v bezvědomí“ nejen celou záchrannou akci ale i součinnost s hasiči, a musíme opět konstatovat, že smekáme klobouk před prací všech, kteří pracují v těchto záchranných složkách, protože někdy to není zrovna jednoduchá práce, a my jim moc děkujeme za to, že JSOU! Děti si mohly na figurínách vyzkoušet masáž srdce….a některé se u toho docela dost zapotily… J. Nesmíme zapomenout na úžasný seskok 3 parašutistů…seskočili naprosto přesně do vyhrazeného prostoru, a byl to moc hezký zážitek, rodičové, nechtěly pak vaše děti být parašutisty? :-) My tedy ano :-). Ale ani ukázka práce psovodů nesmí zůstat opomenuta, kdy nám nejdříve předvedli „psí“ povely, pak následovala názorná ukázka útoku agresivní osoby, a nakonec polapení zloděje. Po provedených zákrocích si mohly děti pohladit pejska ochranáře…přes dětské ručky, nebylo toho velkého psa ani vidět.

No a to už se přiblížil závěr dětského dne, kdy následovalo rozhození bonbonů po louce a pak už jen předání dárkových tašek dětem, za splnění všech soutěžních disciplin. Bohužel, při tom posledním, už se na nás začal dobývat déšť, no ale nakonec jsme i v dešti vše zvládli, tašky byly rozdány a všichni jsme utíkali před deštěm a následně i v dešti domů… .

Ale nesmíme zapomenout ani na, tento rok opravdu bezchybnou a plynulou, obsluhu občerstvení v maringotce a vedle maringotky, za kterou patří velký dík Ivaně, Olince a Mirkovi. Dále děkujeme za obsluhu tekutého občerstvení (pivo-limo) Monice, Martinovi a Tomášovi. U grilu stál Slávek a Jindra se svými báječnými asistentkami Štěpánkou a Míšou.

Poděkování sponzorům za veškerý hmotný i nehmotný sponzoring pro dětský den: DĚKUJEME!!!

LIDL, VZP pojišťovna, E-PORCELAN – Pavla Stanzelová, MAXICOM Internet Kralupy nad Vltavou, Unicredit Bank - pobočka Kralupy nad Vltavou, INTERSNACK Otvovice, stavební firma BLÁHA Velké Přílepy, Řeznictví Kohout a synové Veltrusy, PRE Energetika, Jan Šulc – Mycí linka Černý Vůl, Zbyněk Brýdl – AZ Prima, Wet Wipes International Lichoceves, Obecní úřad Holubice, Auto Kelly – Jindra Livonec, ADAC-PNEU – Luděk Burian,

BUSDOMINATOR – Dušan Janeka, Centrum KRTEČEK – Lucie Janeková.

 

 

Na závěr musíme konstatovat, že i přes menší účast dětí, než na předchozích ročnících, a přes ke konci špatné počasí, dětský den byl úspěšný a my doufáme, že se všichni zúčastnění, ať už malí či velcí pobavili a strávili s námi příjemné sobotní odpoledne.

 

Gabriela Mifková a Ivana Kaňková